2011 m. gegužės 11 d., trečiadienis

Koloneliu gamyba

Čia bus kopija jau turimu koloneliu kaškokiu rusišku. Bet kadangi jos stovi tėvų kambarį tai nusprendžiau pasidaryt i savo kambari. Tėvų kambarį jos veikia nuo dviejų TDA2003 ir žemu duoda neblogai nors pakabintos palubei. Tai logiškai mastant mano dvigubai mažesniam kambarį turetu langai barškėt. O už sienos gyvenanti močiutė pradėt staukt chi chi juokauju žinoma. Stiprintuvas bus iš teliko ištrauktas dviejų TDA 2040 stiprintuvas. Kad nereiktų daryt dezės stipriui tai sugrūdau ji i savo PC dėze chi chi cia tai nejuokauju. Plokstės panaudojau nuo senų baldų. Cia kur žemiau esancios nuotraukos bus tai čia pradzių pradžia tik lentų išsipjovimas.
Čia išpjautos lentos.
O čia tik taip sudėta pasižiūrėt vaizdelį kaip atrodys. Faniera buvo nudažyta baltai kaip ir matosi šitoi nuotraukoi. Taigi nusprendziau dažus nubružyt su bulgarke (kampiniu šlifuokliu) . Kai bružinau dažus tai rusį buvo neymanoma kviepuot taigi teko bružyt lauke.
Kaip matome šitoi nuotraukoi jau suklijuota, išpjauta skylė ir nubrūžyti dažai vienu žodžiu paruošta dažymui.
O čia tika nudažyta. Garsekalbius desiu apvalius kaip jau galima suprast iš skylių. Garsekalbiai nuo rusiškų televizorių. Išpradžių buvo mintis dėt pailgus.
Tokius kaip nuotraukoi bet atsisakiau šitos minties nes pridėjus pasimatė kad jie nelabai kaip žiūrėsis prie daromų dežių na bentjau man taip pasirodė
Na čia galutinis rezultatas. Aišku audiofilinėm kolonėlėm neprilygsta bet man kolkas bus gerai..

Aukstos itampos auksto daznio saltinis NE555

Tai labai paprasta schema. As ja rinkau seipsau del pasizaidimo. Pajimta is danyk puslapio.
Tranzas irfz44n. Trafukas nuo televizoriaus arba crt monitoriaus kineskopo. As trafuka pjemia nuo nesiojamo televizoriaus silelio tipo, tik kad maximinis. Pirmine suvyniojam patys ant serdies kokias 6 vijas ir pilnos akys nes daznis pakankamai didelis. Seip per nagus kerta gerai. Silpnesnes sirdies zmonem nepatartina zaist su tokiais dalykais ir izvis su aukstom itampom nes pasekmes gali buti MIRTINOS. As neatsakau uz pasekmes naudojan si prietaisa. O cia zemiau kelio nuotraukos ir video.
Video  
www.youtube.com/watch?v=SLH3gNn2Rd8

LM338 Laboratorinis reguliuojamas maitinimas 5A 1.25V-30V

Tai labai nesudetingas stabilizuotas maitinimo saltinis. Mikroschema kainuoja 6 arba 18lt priklauso nuo korpuso as pirkau pigesne. Mikroschema atlaiko net 5 amperus, Itampos reguliavimas nuo1.25v iki 30v. Stai schema pajimta is elektronika.lt
R1 potenciometras 5k bet as dejau 10k. R2 240 omu bet asdejau 220 omu nes neturejau 240. C1 patartina det 14000uF arba 10000uF 40V kondensatorius bet as dejau 300uF. C3 0.1uF ir C4 0.01uF as pridejau elektrolitiniu penkis po 1000uF. BR1 patartina det 10A tilteli as sulitavau tilteli is dijodu isluptu is televizoriaus inpulsinio maitinimo. Nepaisant pakeitimu viskas veikia is pirmo karto.
 Trafa patartina det apie 100w. Antrine apvija 5A ir 24V. As dejau mazesnes itampos nes mano trafas buvo padarytas is droselio. Droselis isluptas is rusisko itampos lygintuvo. Kuri anksciau naudodavo televizoriams kad vaizdas nemirguliuotu. Pirmine reikejo davyniot nes butu svile jei tiesiai jungciau. Antrine visa vyniojau pats tai man iki 24V pritruko vielos tai isejo 15V trafas. Kolkas uztenka bet kai turesiu vielos pakankamo storio davyniosiu. Arba darysiu inpulsini maitinima. Bet ne sendien.

AN6884 Garso lygio indikatorius 10Led

Tai nesudetingas garso lygio indikatorius. Naudojant neorginales mikres (lietuvoi kitokiu nera) gali kilti problemu. Aš dariau su 10 ledų naudodamas viena mikrę. Mano perdaryta schema pagal 10 led.

O čia žemiau orginali schema su lentele pagal kuria parenkama R varža bet pagal mano pateikta schema tiesiog naudot dvigubai mažesne ir viskas. Lentelė.


TDA8560Q mano pirmasis stiprintuvas.

Tai pirmas stiprintuvas darytas mano rankom. ant montazines plokstes pries tai darydavau pakabinama montaza. Kuris turi laibai daug trukumu. Sito stiprintuvo nuotrauku nera nes ji pardaviau. Si schema ner patikima ir gan kaprizinga maitinimo trukciojimams. Ji veikia nuo 9V iki 18V virsijus itampa insijungia apsauga ir stiprintuvas atsijungia. Dar turi ir perkaitimo apsauga kuri man pirmaji karta kaskodel nesuveike. Del mano maitinjimo nepastovumo i viena kanala pradejo parasimusineti nuolatine itampa ko pasakoja degino garsekalbius. Bet sugalvojau uzdet kondensatoriu pliusu i isejima ir itampa vel tik kintama po to tuojpat ji pardaviau. Jis sekmingai dirba iki siol. Stai schema.

Schema turi dar viena trukuma ijungimo metu buna bumsejimas apie 5s kai jis dingsta tik tada pradeda grot muzika bumsejimo metu buna didziausiais energijos sunaudojimas. 

Perkeltas dienorštis iš blogas.lt

Sveiki tai mano asmeninis blogas čia stengsiuosi aprašyti savo daromus projektus susijusius su ELEKTRONIKA ir ne tik.   Rašykit jei pastebėsit gramatiniu klaidu ar šeip neatitikimų šitame naujame bloge stngsiuosi rašyt su visom ą č ę ė į š ų ū ž